Pathmark Match Ups 12/26 - 12/31 | Living Rich With Coupons®Living Rich With Coupons®

Pathmark Match Ups 12/26 – 12/31


Here are the match ups for Pathmark for the week of 12/26 – 12/31

Remember: Pathmark takes competitor coupons (YMMV)

Look for the Pathmark Simply Savings Book, the Flu Prevention Book as well as the Holiday Savings Book usually located with the weekly circulars.
The coupons in these books can be combined with manufacturer coupons for extra savings.
They do not double and you can only use 1 per transaction.

Kellogg’s Frosted Flakes $1.79
$1.50/2 Printable
Final Price: $1.04 each when you buy2

Kellogg’s Corn Flakes $1.79
$1/2 Printable
Final Price: $1.29 each when you buy 2

or combine the 2 cereals above as well as Raisin Bran and use:
$5/4 Printable
Final Price: $.54 each when you buy 4

Breyers Swirled Disney Multi Pack Yogurt $1.99
$..50/1 from the Holiday Saving Book
& use $.75/1 from the 10/11 Smart Source
Final Price:FREE

Barilla Plus Pasta $1.99
$.75/2 Printable
Final Price: $1.24 each when you buy 2

Stash Premium Tea $2.00
$.50/1 Printable
Final Price: $1.00

Tostitos Family Size $2.49 (must buy 2)
$.50/1 from the Holiday Saving Book
Final Price: $2.24 each when you buy 2

Wise Potato Chips Buy 1 Get 2 Free
$.50/1 from the Holiday Savings Book

Keebler TownHouse  $1.99
$1/2 Printable (for TownHouse Flipside)
Final Price: $1.49 each when you buy 2

Skippy Peanut Butter $1.69
$.75/1 from the 11/15 Red Plum
Final Price: $.19

Tetley Tea Bags $1.99
$.55/1 from the 12/13 Smart Source
or $.50/1 Printable
Final Price: $.89 – $.99

Ziploc Storage Containers $1.99
$1.50/2 from the 12/6 Smart Source
Final Price: $1.24 each when you buy 2

Lloyds BBQ Buckets $3.99
$.75/1 from the 11/1 Smart Source
Final Price: $2.49

Pantene $3.00
$3/2 from the 12/27 PG
Final Price: $1.50 each when you buy 2

Nesquick Milk $1.00
$.25/1 from the Holiday Savings Book
$1/2 from the 11/1 Red Plum
Final Price: $.38 each when you buy 2

Rayovac Batteries AA/AAA $1.00
$1/1 from the 10/18 & 11/8 Smart Source
Final Price: FREE

Cracker Barrel Cheese $2.49
$1/2 Printable
Final Price: $1.99

Delizza Chocolate Eclairs $3.99
$1/1 Printable
Final Price: $2.99

Bagel Bites $2.29
$1/1 Printable
Final Price: $1.29

Dannon Yogurt $.40
$1/10 from the 11/15 & 12/6 Smart Source
Final Price: $.30 each when you buy 10

Nestle Pure Life Water 24 pk $3.33
$.50/1 from the All You September 
Final Price: $2.33

Cheez Its $1.49
$1/2 from the 12/13 Red Plum
Final Price: $.99

Arm & Hammer Laundry Detergent $2.99
$1/2 Printable
Final Price: $2.49 each when you buy 2

Look out for the following coupons in your home mailed circular ($20 minimum purchase required):

Master Choice Boneless Center Cut Pork Loin $.99/lb

Thomas’ Twin Pack English Muffin $.99

Smart Price Sliced Bacon $.99

This post is part of BeCentsAble’s Grocery Gathering as well as the Supermarket Social















Printable Coupons
Top