A&P Matchups 9/3-9/9 - Living Rich With Coupons®Living Rich With Coupons®

A&P Matchups 9/3-9/9

Here are some highlights at A&P this week. Coupons are shown doubled up to $.99.

Note: Make sure to click on the link below to see the entire post

::4 DAY SALE

Breyers Ice Cream $1.79 (limit 1)

:: GROCERY

Minute Rice Ready to Serve! $1.49 with in ad coupon from supplement
use $0.50/1 Minute Ready To Serve Rice, exp. 9-18-10 (RP 06/27/10)
or use $0.50/1 Minute Rice Ready To Serve Product printable
or use $0.50/1 Minute Ready To Serve Rice Product printable
as low as $0.49 each after coupons

Simply Asia Heat and Serve $2.00
buy 2 and use $1/2 Simply Asia Product, exp. 10-31-10 (RP 08/29/10)
or use $0.50/1 Simply Asia Product printable
as low as $1.00 each after coupon

Nestle Pure Life 24 Pack Water $2.99
buy 2 and use $1/2 Nestle Pure Life Purified Water Multipack printable
as low as $2.49 each after coupon

Kellogg’s Cereal $2.00
use $0.60/1 Kellogg’s Raisin Bran Cereal, exp. 10-17-10 (Parade 08/29/10)
or buy 3 and use $1/3 Kellogg’s Cereal printable
or buy 2 and use $1/2 Kellogg’s Rice Krispies/Cocoa Krispies, exp. 9-26 (RP 08/15/10)
or buy 2 and use $1/2 Select Kellogg’s Cereals, exp. 9-26-10 (RP 08/15/10)
or buy 3 and use $1/3 Kellogg’s Cereals, exp. 9-12-10 (RP 08/01/10)
or buy 2 and use $1/2 Select Kellogg’s Raisin Bran Cereals, exp. 9-19-10 (RP 07/25/10)
or buy 2 and use $1/2 Kellogg’s Cereal printable
as low as $0.80 each after coupon

Libby’s Canned Vegetables $1.00
use FREE Libby’s Canned Fruit or Vegetables printable
or buy 3 and use $1/3 Libby’s Canned Vegetables, exp. 11-30-10 (RP 08/29/10)
or buy 3 and use $1/3 Libby’s Canned Vegetables, exp. 11-30-10 (Parade 08/29/10)
or buy 3 and use $1/3 Libby’s Canned Vegetables printable (regional)
as low as free after coupon

Kellogg’s Pop Tarts $1.66
buy 3 and use $1/3 Kellogg’s Pop Tarts, exp. 10-24-10 (SS 08/29/10)
as low as $1.32 each after coupon

General Mills Cereal $2.94
buy 2 and use $1/2 General Mills Cereal: Basic 4, Chex, Fiber One or Honey Nut Clusters printable
or buy 2 and use $1/2 General Mills Cereal: Boo Berry, Cinnamon Toast Crunch, Cocoa Puffs or Cookie Crisp printable
or use $0.55/1 Reese’s Puffs Cereal printable
or buy 3 and use $1/3 General Mills Cereal, exp. 9-18-10 (P&G 08/29/10)
or buy 3 and use $1/3 General Mills Cereal, exp. 9-18-10 (P&G 08/29/10)
or buy 2 and use $1/2 General Mills Cereal, exp. 10-2-10 (SS 08/22/10)
or use $1/1 General Mills Cereal, exp. 9-18-10 (SS 08/08/10 #2)
or use $0.55/1 Cocoa Puffs Cereal printable
or buy 2 and use $1/2 Basic 4, Cheerios, Chex or Cinnamon Toast Crunch printable
or buy 2 and use $1/2 Basic 4, Cheerios, Chex or Cinnamon Toast Crunch printable
or buy 2 and use $1/2 Basic 4, Cheerios, Chex or Cinnamon Toast Crunch printable
or use $0.55/1 Reese’s Puffs Cereal printable
or buy 2 and use $1/2 Select General Mills Cereals printable
as low as $1.84 each after coupon

Wise Potato Chips or Ridges $1.89
use $0.50/1 Wise Potato Chips printable
as low as $0.89 each after coupon

:: DIARY

Del Monte Fruit Smoothies $1.50
use $1/1 Del Monte Ready-to-Blend Fruit Smoothie Kit printable
or use $1/1 Del Monte Ready to Blend Fruit Smoothie Kit (RP 08/15/10)
or use $1/1 Del Monte Fruit Smoothie Kit printable
as low as $0.50 each after coupon

Perdue Chicken Nuggets, Cutlets, Strips or Popcorn Bites $1.99
use $0.75/1 Perdue Refrigerated Breaded Chicken, exp. 10-24 (RP 8/29/10)
as low as $0.49 each after coupon

Land O Lakes Whipped Butter $1.50
use $0.50/1 Land O Lakes Spreadable Butter Product printable
or buy 2 and use $0.50/2 Land O Lakes Butter printable

Valio Real Goodness lactose Free Milk $1.99
use $1/1 Valio from the 8/8 SmartSource insert
$0.99 each after coupon

Olivio Premium Spread $1.66
use $1/1 Olivio Spread or Spray printable

Pillsbury Grands Biscuits $1.79
buy 2 and use $0.30/2 Pillsbury Grands! Biscuits printable
or buy 2 and use $0.40/2 Pillsbury Sweet Rolls or Grands! Sweet Rolls printable
or buy 2 and use $0.40/2 Pillsbury Sweet Rolls, exp. 10-2-10 (SS 07/11/10)
or buy 2 and use $0.30/2 Pillsbury Refrigerated Grands! Biscuits printable
or buy 2 and use $0.30/2 Pillsbury Refrigerated Grands, exp. 10-30 (SS 8/8/10 #2)
or buy 3 and use $0.40/3 Pillsbury Refrigerated Grands!, exp. 10-30 (SS 8/8/10 #2)
or buy 2 and use $0.40/2 Pillsbury Sweet Rolls or Grands! Sweet Rolls printable
or buy 2 and use $0.30/2 Refrigerated Pillsbury Grands! Biscuits printable

Friendship Cottage Cheese $1.99
use $0.55/1 Friendship Cottage Cheese, exp. 10-31-10 (RP 08/15/10)
$0.89 each after coupon

Hershey’s Shakes $1.00
use $0.35/1 Hershey’s Milk or Milkshake printable

:: FROZEN

Eggo Nutri-Grain Waffles $1.99 with in ad coupon from supplement
buy 2 and use $1/2 Kellogg’s Eggo or Cinnabon Frozen Item, exp. 9-19 (RP 7/25/10)
as low as $1.49 each after coupon

Eggo Waffles or Pancakes $2.00
buy 2 and use $1/2 Kellogg’s Eggo or Cinnabon Frozen Item, exp. 9-19 (RP 7/25/10)
as low as $1.50 each after coupon

::HOUSEHOLD

Bic Pens 10 pack $0.99
buy 2 and use $1/2 BIC Stationery Product printable
or buy 2 and use $1/2 Bic Stationery Product, exp. 9-30-10 (SS 08/01/10)
or buy 2 and use $1/2 Bic Stationery Products , exp. 9-30-10 (SS 8/9/09)
as low as $0.49 each after coupon

:: CATALINA DEALS

Kraft: Buy $30 Get $10

Nabisco Chips Ahoy! ($3.59) $2.50
use $1/1 Chips Ahoy! With Reese’s or Heath, exp. 12-31 (ALL YOU July ’10)

Kraft Shredded or Bar Cheese ($4.39) $1.99
buy 5 and use $5/5 Kraft Cheese Product printable
or buy 2 and use $5/5 Kraft Cheese Product printable

Country Times or Kool Aid Drink Mixes ($2.99) $2.50

Nabisco Ritz Crackers ($3.79) $2.50
use $0.50/1 Ritz Munchables Pretzel Thins, exp. 12-31-10 (SS 08/29/10)
or use $1/1 Ritz Munchables Crackers printable
or use $1/1 Ritz Crackerfuls, exp. 9-6-10 (SS 06/06/10)
buy 2 and use $1/2 Nabisco Cookies or Crackers, exp. 9-5-10 (SS 08/08/10)
or buy 2 and use $0.75/2 Nabisco Cookies or Crackers, exp. 9-5-10 (SS 08/08/10)

Kraft Macaroni & Cheese ($1.50) $1.00
use $1/1 Kraft Homestyle Macaroni & Cheese, exp. 9-8-10 (SS 08/08/10)

Kraft Easy Mac or Velveeta Cups ($1.25) $1.00

Nabisco Munch Pack Single Serve ($5.89) $3.99

Kraft Salad Dressing ($3.59) $2.00
use $0.55/1 Kraft Dressing, exp. 10-24-10 (SS 08/29/10)

See Kraft Cheese Deal here and my shopping trip here.

***********************************************************
Fuze: Buy 2 and Get $1.50 off a $3.00 purchase of produce

  • kat

    There is a coupon for valio milk on their website http://www.realgoodness.com. You can print 2 1.00 off coupons.

  • Emily

    Where is the coupon from supplementfor the minute rice? I can’t seem to find it.

    thanks

  • Robyn

    Hi Emily,
    The supplement flyer are in the supermarket at the end of the isle on a wire black racket on hanging. A&P in east brunswick does that not sure on other food store. If not first time buy on the rice, there is a .50 cents coupon in the box itself. Good Luck…
    Robyn

  • Emily

    thank you






black friday




Recent Comments




Top