Tops Coupon Match Ups 5/29

Tops Deals for the week of 5/29

Here are your Tops deals for this week thanks to Coupons For Your Family.

$1/2 Wacky Mac Veggie Pasta, exp. 12-31-11 (SS 05/08/11)
$0.40/1 Wacky Mac Veggie Pasta, exp. 12-31-11 (SS 05/08/11)
Final Price=Free-$.10 after Upromise savings!!
$0.75/1 Kozy Shack No Sugar Added Pudding, exp. 5-31 (SS 01/23/11)
$1/2 Kozy Shack Product, exp. 5-31-11 (SS 01/23/11)
$0.40/1 or $.55/1 Kozy Shack Pudding, exp. 6-20-11 (RP 03/06/11)
Final Price= FREE-$.50
Kraft Individually Wrapped Cheese Singles $3.00
$1/1 Select Kraft or Cracker Barrel Products, exp. 6-12 (SS 04/17/11)- if included
$0.55/1 Select Kraft Cheese Slices, exp. 12-31 (Kraft Food & Family)

Kraft Cracker Barrel Cheese or Kraft Shredded Cheese $3.00
$1/1 Cracker Barrel Cubes, Cuts or Sticks, exp. 5-31 (SS 04/17/11)
$1/1 Select Kraft or Cracker Barrel Slices, exp. 7-31 (Blinkie)
$1/1 Select Kraft or Cracker Barrel Products, exp. 6-12 (SS 04/17/11)
$1/1 Kraft Natural Shredded Cheese w/ Philadelphia (Blinkie)

Philadelphia Cooking Creme $2
$1/1 Kraft Philadelphia Cooking Creme, exp. 7-31-11 (Tearpad)
$1/1 Philadelphia Cooking Cream, exp. 6-15-11 (Kraft Food & Family)
$1.50/1 Philadelphia Cooking Creme, exp. 5-30-11 (Blinkie)
$1.50/1 Philadelphia Cooking Creme, exp. 5-31-11 (SS 03/16/11)

Philadelphia Soft Cream Cheese $2

Jell-O Temptations $2.50
$0.60/1 Jell-O Refrigerated Snack, exp. 6-15-11 (SS 05/15/11)
$1/1 Jello-O Temptations facebook printable
$1/1 Jell-O Temptations printable
$1/1 Jell-O Temptations printable
$.75/1 Jell-O Temptations printable coupon

Scenario #1
buy 5 philly cooking creme=$10
use (5) $1.50/1 coupons= less $7.50
less $2 instant savings
Final Price= $.50 for 5 cooking cremes

Scenario #2
buy 3 cracker barrel cubes= $9
buy 2 kraft slices= $6
use (3) $1/1 cracker barrel coupons= less $3
use (2) $1/1 kraft coupons= less $2
less $2 instant savings
Final price= $8 for 5 cheese=$1.60 each

Scenario #3
buy 5 jell-o =$12.50
use (5) $.75/1 printables= less $7.50
less $2 instant savings
Final Price=$3 for 5 jell-o’s=$.60 each

Click here for the rest of the Tops Match Ups.

 

The links in the post above may be affiliate links. Read the full disclosure.